Які секрети візерунків на вишитій сорочці?

Вишита сорочка - полотно, де можна зустріти різноманіття символів і візерунків. Але не кожен знає, що будь-який орнамент щось значить і підходить не всім. Перед покупкою вишиванки обов'язково розпитайте про те, що означають символи та орнаменти.

Після хрещення дитини, тканину спеціально обробляли свічками хресних, щоб потім з неї зшити вишиту сорочку. Таким чином, дитину захищали від бід, негараздів і нечисті. Також, в деяких регіонах, на цих сорочках вишивали в непомітному місці червоний хрест.

Семантика знаків - це наука, що вивчає знаки і знакові системи з точки зору їхнього змісту.

З усіх символів геометричні знаки найбільш поширені. Це може бути хрест, коло, ромб, квадрат та спіраль.Тлумачення орнаментів геометричної форми потрібно почати з води і сонця. Їх, частіше за всі візерунки, можна побачити на українській вишиванці, вони були як материнський і батьківський оберіг на дитячій сорочці. Також вірили, що від злих сил оберегом буде служити візерунок хрестиком, що символізує добро.
Символом чоловічої сили і родючості служила вишивка, яку прикрашав ромб з крапкою посередині. Обов'язково вишивали такі візерунки блакитними нитками, вони зображували повітря і небесну стихію.

Елементи рослин привносять у вишиванку красу і гармонію природи. Серед всіх орнаментів української вишиванки частіше за всіх зустрічаються: «калина», «дубове листя», «виноград», «барвінок», і багато інших. Як і всі орнаменти, рослинний також має якусь чарівну символіку. Величний дуб символізує мужність і життєву силу. Червоні ягоди калини нагадують кров, і уособлюють безсмертя українського роду. Символ винограду позначає красу і радість сімейного життя, молодіжні вишиванки прикрашаються ним частіше всього. Сині квіти на тлі зелених листочків вишивають і на весільних шатах, і рушниках.


Є ще й орнаменти тварин. Найбільше на вишиванках зображували тих тварин, яким поклонялися і шанували.


Варто також
звернути свою увагу і на кольори вишивки, як вони поєднуються. Адже кожен відтінок кольору має своє виняткове значення. Він може давати власнику вишиванки потужну енергетику, яку можна випробувати за допомогою настрою.

Загляньте в наш інтернет-магазин - тут ви не знайдете більше різноманітних вишиванок: чоловічих, жіночих, дитячих.

Вибирайте, замовляйте! Доставка по Україні безкоштовна.